Instructors / Ece Cerrahoğlu
Ece Cerrahoğlu
Ece Cerrahoğlu
4.11
321 students
Turkish
Lisans eğitimimi Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde tamamladıktan sonra yüksek lisans eğitimime Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji bölümünd...
Read more
Lisans eğitimimi Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde tamamladıktan sonra yüksek lisans eğitimime Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji bölümünde devam ettim. Çalışma yaşamına sürdürülebilirlik yönetimi danışmanlığı alanında başladım. Kurumsal yaşamım devam ederken psikoloji, mindfulness ve beslenmeye olan merakım ağır bastı ve bu alanlarda derinleşmek üzere eğitimler aldım. Zaman içerisinde tüm bunlar birer ilgi alanı olmanın ötesine geçti ve benim için mesleğe dönüştü. On yılı bulan kurumsal yaşam deneyiminin ardından yepyeni bir yolculuğa çıktım. 2018 yılında Mindfulness Temelli Stres Azaltma Programı’na katıldığımda meditasyonun kendi hayatımdaki dönüştürücü etkisini fark ettim ve bunu başkalarıyla paylaşmaya ve aktarmaya yönelik büyük bir heyecan duydum. 2019 yılında Breathing Mind bünyesinde David Cornwell, Zeynep Aksoy ve Banu Çeçen’den Mindfulness Temelli Koçluk eğitimi aldım. Program kapsamında kazandığım yetkinlikler doğrultusunda, grup eğitimleri ve bireysel seanslar vermeye devam ediyorum. Beslenme konusunda pek çok kişinin yaşadığı sorunların çözümüne mindfulness odaklı bir anlayışla yaklaşıyorum. 2020 yılında sezgisel yeme akımının kurucuları Evelyn Tribole ve Elyse Resch tarafından oluşturulan ve yaklaşık iki yıl süren Sezgisel Yeme Danışmanlığı Programı’na katıldım. Beslenme konusuyla ilgili güçlükler yaşayan kişilere bireysel destek veriyorum. Süreci bütünsel bir şekilde ele alarak seanslarımıza meditasyon pratiklerini de dahil ediyorum. Psikolojiye olan ilgimi akademik boyutta güçlendirmek adına 2021 yılında Işık Üniversitesi’nde Psikoloji lisans eğitimine başladım. Sağlık psikolojisi ve diyet psikolojisi üzerine çalışmalarımı sürdürüyorum. Evliyim ve 6 yaşında bir kızım var. Düzenli pilates ve uzun yürüyüşler yapıyorum. Şimdilik amatör boyutta felsefe ile ilgileniyor, varoluşçuluk üzerine okumalar yapıyorum.
Start your 7 days free subscription now!
No classes found
Cem
5
Çok teşekkürler benim için keyifli bir eğitimdi. Bence bu ders 45dk dan en az 2 bölümde anlatılırsa daha verimli olabilir. Malesef süre yeterli gelmedi.
12 11 2020, 19:15
duygu k.
4
sure biraz daha uzun olabilirdi
27 10 2020, 18:45
Load more

Get access to 700+ classes with one week free trial.

<p>Get access to 700+ classes with <strong>one week free trial.</strong></p>