Instructors / Tuğba Kaya
Tuğba Kaya
Tuğba Kaya
4.79
857 students
Turkish
Beden Terapisti ve Bireysel - Çift Danışmanı 1981 yılında İstanbul’da doğdu. Lise eğitimini Coşkun Kolejinde tamamladı. Bilgisayar programcılığı üzerine önlisans...
Read more
Beden Terapisti ve Bireysel - Çift Danışmanı 1981 yılında İstanbul’da doğdu. Lise eğitimini Coşkun Kolejinde tamamladı. Bilgisayar programcılığı üzerine önlisans aldıktan sonra sosyoloji üzerine lisans eğitimini tamamladı. İlk olarak beden ile çalışmaya başladı. İnsan bedeninin dengelenmesi üzerine çalışmalar yaptı. ilk adımlarında Türkiye Fizyoterapistler Derneği’nden Masaj eğitimi ve Pilates Federasyonu’ndan Pilates eğitimini aldı. Bedenin fiziksel olarak dengelenmesini destek olmak için Türkiye Eczacılar Birliği’nden ve Doğal Terapiler’den Aromaterapi eğitimini tamamladı. Medikal masaj ve Pilates üzerine çalıştı. Uyguladığı bütünsel terapileri derinleştirmek adına medikal kurslardan kupa terapi, sujok terapi, tohum akupunkturu, kulak refleksolojisi, omurga-boyun masajı, beden okuma teknikleri, danışan ergonomisi ve psikolojisi, miyofasyal gevşemeye dayalı masaj tekniği, fasya masajı, aktif ve pasif teknikler ile eklem hareketlerinin geri kazanılması ve postizometrik gevşeme eğitimlerini aldı. Aynı fiziksel rahatsızlıklarda aynı çözüm yollarında farklı sonuçlar aldıkça fiziksel rahatsızlıkların psikoloji ile bağlantısının farkına vardı ve psikoloji alanına yöneldi. Bunun üzerine TÜBİTAK’tan psikiyatrik bozuklukların mekanizmaları eğitimini tamamladı. Bireye bütüncül yaklaşımında kişinin bireysel deneyimlerinin etkileşimle şekillediğini gözlemlemesi üzerine Sosyoloji üzerine lisans eğitimini tamamladı. İlgisinin psikolojik çözümlemelere yoğunlaşmasıyla somatik deneyimleme eğitimi alıp, öncelikle psikoterapi üzerine eğitim aldı. Psikoloji üzerine yoğunlaşıp, bilişsel davranışçı ekolüne ait şema terapi, çözüm odaklı terapi, tranksiyonel analiz, klinik psikopataloji eğitimlerini tamamladı. Bu süreçteki deneyimler, zihinsel süreçlerin bilinçdışı bağlantısına yönelince EMDR ve Flash EMDER eğitimlerini aldı. Bu süreç üzerine uzmanlaşmak için bilinçaltı dili programramlama, NLP, EFT eğitimlerini alıp, çalışma bütüncüllüğünü genişletti. Çalışma yöntemini duygu odaklı bir sistem üzerine kurarak duygu dengeleme konusunda aromaterapiyi de danışmalık sisteminde kullanmaya başladı.

Son olarak bütüncül yaklaşımını aldığı koçluk eğitimi ile kendine özgü şekilde sistemleştirmiştir. Bu yaklaşım ile bireylerin yaşam deneyimlerini ve döngülerini şekillendiren zihin, inanç ve algı üzerine döngüleri geliştirici olarak birey ve çift danışmanlığı yapmaktadır.
Start your 7 days free subscription now!
No classes found
Anonymous
5
çok verimliydi teşekkürler
08 03 2024, 19:45
burcu işb
5
isim ciktigi icjn erken cikmak durumunda kaldim.ama daha sonra tekrarini izledim.aydinlatici guzel bir dersti.tskler
08 03 2024, 19:45
Load more

Get access to 700+ classes with one week free trial.

<p>Get access to 700+ classes with <strong>one week free trial.</strong></p>